فرهنگ مردم تایلند
فرهنگ مردم تایلند

فرهنگ مردم تایلند

فرهنگ مردم تایلند

فرهنگ مردم تایلند به شدت تحت تاثیر بودائیسم می باشد. با این حال برخلاف کشورهای بودائی شرق آسیا تایلند از مکتب تراوادا پیروی می کند که به ریشه های هندی آن نزدیک تر است و تاکید بیشتری بر رهبانیت دارد. معابد تایلند که به “وت” معروف هستند، همگی با طلا و وسایل زینتی و رنگ های مختلف مزین شده اند.
یک سنت قدیمی که هنوز در این کشور پا برجاست، وجود خانه ارواح (معبد کوچک) در هر خانه و یا محل کار می باشد، که طبق باور مردم این خانه ارواح محل اقامت ارواح است تا وارد خانه نشوند و ایجاد دردسر نکنند. معروف ترین خانه ارواح تایلند، معبد اروان است که در بانکوک واقع شده. این مکان مقدس در سال ۱۹۵۶ ساخته شده و در حال حاضر یکی از محبوب ترین و شلوغ ترین مکان های مقدس تایلند است.

رقص سنتی تایلندی و موسیقی آن که مبتنی بر آئین های مذهبی است، از هنر های سنتی محبوب تایلند به حساب می آیند. بوکس تایلندی که ورزشی خشن و پر طرفدار است از ورزش های بومی محبوب این کشور می باشد. علاوه بر فرهنگ سرزمین تایلند فرهنگ های دیگری نیز در این کشور وجود دارد که از بین آنها می توان به فرهنگ قبایل هیل ساکن در مناطق کوهستانی شمالی تایلند (همانگ و کارن و…) و فرهنگ مسلمانان جنوبی و فرهنگ مردم بومی جزیره دریای آندان اشاره کرد.

در خصوص تور تایلند و قیمت تور تایلند نیاز به راهنمایی دارید؟ مشاوره کاملا رایگان توسط همکاران ما. همین حالا با ما تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی سپید گشت ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*