غذاهای تایلند
غذاهای تایلند

غذاهای تایلند

غذاهای تایلند

مردم تایلند از جمله انسان‌هایی هستند که به غذا بسیار اهمیت می‌دهند. در تایلند انواع و اقسام گیاهان دارویی و خوراکی رشد می‌کند. از همین رو آشپزهای زبردست تایلندی برای تهیه غذا حق انتخاب بسیاری دارند. غذا خوردن در تایلند مهم‌ترین و اصلی‌ترین فعالیت هر گردشگری است که از این کشور بازدید می‌کنند از این رو آژانس مسافرتی سپید گشت قصد دارد غذاهای تایلند را برای گردشگرانی که با تور تایلند از این کشور بازدید می‌کنند را معرفی کند. پس با ما همراه باشید.

۱- تام‌‌یام‌‌کونگ

تام‌‌یام‌‌کونگ بی‌شک یکی از بهترین غذاهای تایلند است. این غذا فوق‌العاده است. تام،  ظاهری شبیه آبگوشت ما ایرانی ها دارد و مثل آبگوشت در مهم‌ترین رستوران‌های تایلند سرو می‌شود. این غذا از قارچ، سس ماهی و میگو تشکیل شده است و با سبزیجات معطر و فلفل و ادویه‌ی مخصوص تایلندی ظاهر و طعمی فوق‌العاده را به خود می‌گیرد. اگر با تور تایلند به این کشور سفر کردید قطعا در بیشتر نقاط این کشور این غذای فوق‌العاده را خواهید دید و وقتی بوی آن هوش و ذهنتان را برد اصلا تعجب نکنید.

تام‌یام
 تام یام کونگ

۲- پد تایلندی

زیباترین غذای تایلندی،  پد می‌باشد. این غذا همانند ماکارانی ظاهری زیبا و طعمی خوش و دلچسب دارد. پد از رشته‌های خوش طعم نودل، سویا، جوانه لوبیا و میگو تشکیل شده است. فوت و فن کوزه‌گری این غذا که آشپزهای تایلندی خوب می‌دانند، سس ماهی است. این سس فوق‌العاده‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. وقتی به همراه این سس، سبزیجات تازه  و معطر را به این غذا اضافه می‌کنید، زندگی معنای دوباره‌ای به خود می‌گیرد.

پد تایلندی
 پد تایلندی

۳- مرغ و بادوم زمینی

اما در ادامه این مقاله میریسیم به مهم‌ترین بخش آن. غذای مرغ و بادوم زمینی. این غذا معروف‌ترین غذا در بین تایلندی هاست. این غذا بسیار مخاطب دارد و در همه‌ی خانه‌ها طبخ می‌شود. مواد اصلی تشکیل دهنده‌ی این غذا بادام زمینی بو داده و پیاز‌داغ و سس فوق‌العاده‌ی سویا می‌باشد. این غذا برای تقویت حافظه بسیار مناسب و فوق‌العاده می‌باشد.

مرغ و بادام زمینی
مرغ و بادام زمینی

۴- برنج سرخشده

محبوب‌ترین غذای تایلند برنج سرخ‌شده می‌باشد. غذایی فوق‌العاده خوش طعم و خوش عطر. این غذا طبخ ویژه‌ای دارد. از برنج و مرغ و گوشت تازه تشکیل شده است. میگوی تازه نیز از مواد تشکیل دهنده‌ی این غذاست. وقتی این غذا طعم فوق‌العاده‌ای می‌گیرد که ادویه‌های مخصوص کوهی و سبزیجات تازه به آن اضافه شود.

برنج سرخ شده
برنج سرخ شده

۵- مرغ و برنج

پر‌طرفدارترین غذای تایلندی‌ها مرغ و برنج می‌باشد. این غذا تشکیل شده است از برنج و مرغ سرخ شده. این مرغ قبل از طبخ ساعت‌ها در سبزی تازه و ادویه‌های مخصوص بوده و وقتی با برنج و سس مخصوص ترکیب می‌شود، زندگی رو خوشش را به ما نشان می‌دهد.

مرغ و برنج


آژانس مسافرتی سپید گشت با تورهای متنوع و جذاب  تایلند، فرصتی را برای شما فراهم می‌کند تا طعم‌های لذیذ غذاهای تایلندی را تجربه کنید.

آژانس سپید گشت ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*