خانه / اطلاعات تایلند / آب و هوای شهرهای تایلند / آب و هوای تایلند و بهترین زمان سفر به تایلند
آب و هوای تایلند و بهترین زمان سفر به تایلند
آب و هوای تایلند

آب و هوای تایلند و بهترین زمان سفر به تایلند

آب و هوای تایلند

تایلند آب و هوای گرم و استوایی دارد، بنابراین بایستی انتظار دمای ۲۸ تا ۳۵ درجه سانتی گراد در کل طول سال را داشته باشید. ارتفاعات شمال تایلند تنها نقاطی در این کشور هستند که آب و هوایی اندکی خنک تر دارند. به طور کلی می توان گفت در تایلند سه فصل وجود دارد:

 

فصل سرد؛ از ابتدای نوامبر تا آخر فوریه، در این زمان از سال از بارش های استوایی خبری نیست و دما بیشترین کاهش را خواهد داشت. اگر چه این کاهش دما در نواحی جنوبی تایلند محسوس نیست اما برای قدم زدن در نواحی شمالی بهتر است یک سویشرت همراه داشته باشید. افت دما این ناحیه در این فصل از سال حدود ۵ درجه سانتیگراد است. این زمان از سال، به ویژه هنگام سال نو میلادی یا سال نو چینی، پرطرفدار ترین زمان برای سفر به تایلند و تور تایلند است، پس ممکن است ضمن سفر به تایلند در این زمان از سال، برای گرفتن بلیط با مشکل مواجه شوید یا مجبور شوید برای رزرو هتل بهای بیشتری بپردازید.

فصل گرم؛ از ماه مارس تا جون؛ در این زمان از سال دمای هوا به ۴۰ درجه سانتیگراد می رسد. این دما برای آفتاب گرفتن در سواحل تایلند و نوشیدنی خنک مطلوب و دلپذیر است اما زمان مناسبی برای گشت زنی در معابد بانکوک به نظر نمی رسد.

فصل بارانی؛ از ماه جولای تا اکتبر؛ در این زمان از سال بادهای موسمی استوایی کل کشور تایلند را تحت تاثیر قرار می دهند، البته نه به این معنا که بارش مداوم را شاهد خواهید بود، اما بارش فراوان و آب گرفتگی امری معمول به حساب می آید. بیشترین بارندگی ها در ماه سپتامبر روی می دهد.

توجه به این نکته ضروری است که در برخی نواحی تایلند شرایط آب و هوایی با آن چه در بالا گفته شد مطابقت ندارد. برای مثال در ساحل شمال شرقی تایلند شرایط تقریبا برعکس است. به این ترتیب که؛ بیشترین بارش از ماه می تا اکتبر اتفاق می افتد و از ماه نوامبر تا فوریه بارش چشمگیری رخ نمی دهد.

آژانس مسافرتی سپید گشت ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

جوابی بنویسید

ایمیل ها معلوم نمیشودبخش های ضروری معلوم گشته است *

*