مشاوره کاملا رایگان، همین حالا تماس بگیرید! پاسخ به سوالات شما در خصوص تور، ویزا و هتل

آب و هوای بانکوک و بهترین زمان سفر به بانکوک

آب و هوای بانکوک

آب و هوای بانکوک نیز مانند سایر نواحی تایلند در تمام سال گرم و مرطوب است. بانکوک مانند سایر نواحی استوایی دارای دو فصل خشک و بارانی است. فصل بارانی که در بانکوک معمولا در ماه جون به اوج می رسد، از می تا سپتامبر به درازا می کشد. در این زمان از سال، شاهد تابش فراوان خورشید در اکثر اوقات خواهید بود و بارش ها گاها باعث کاهش دما تا ۲۰ درجه سانتیگراد می شوند و شرایط دلچسبی را پدید می آورند. اگر چه بارش ها معمولا بعد از ظهر اتفاق می افتد اما گاهی ممکن است در کل طول روز شاهد بارندگی باشید.

ماه اکتبر تا فوریه بهترین زمان سفر به بانکوک و تور بانکوک است. در این زمان از سال دمای هوا افت می کند و به مقادیری بین ۲۵ تا ۲۸ درجه سانتیگراد می رسد. اگر کمی خوش شانس باشید، بارش سبک باران و نسیمی دلچسب، لذت سفر را برایتان چند برابر خواهد نمود.
ماه نوامبر تا فوریه خشک ترین زمان سال در بانکوک است. به چند دلیل، بیشتر گردشگران در این زمان از سال به بانکوک سفر می کنند. چون کمترین نرخ بارش در طول سال در این بازه است و بعد از این بازه زمانی، در ماه های مارس تا می، دما و رطوبت در بانکوک تا حدی افزایش می یابد که ممکن است، گاها برای برخی آزار دهنده باشد. (اگر قصد سفر به بانکوک در این زمان از سال را دارید، برای راحتی بیشتر سعی کنید لباس های نازک و تابستانی به همراه داشته باشید.)

آب و هوای بانکوک

آب و هوای بانکوک

در ادامه به برخی اطلاعات کلی و مفید درباره آب و هوای بانکوک می پردازیم.
همانطور که گفته شد بانکوک دارای دو فصل خشک و بارانی است. مانند سایر نواحی استوایی اختلاف دما بین این دو فصل ناچیز است و تفاوت عمده تنها در نرخ بارش است.
یکی از مشکلاتی که شهر بانکوک با آن روبرو است. ارتفاع بسیار کم از سطح دریا است. بنابراین پس از بارش های طولانی آب گرفتگی در سطح شهر و طغیان کانال ها، امری دور از انتظار نخواهد بود. مانند آمستردام و ونیز، در بانکوک نیز سیستم کانال های آب عبوری از شهر، به طول ۳۷۲ کیلومتر در امتداد رودخانه "Chao Phraya" امتداد یافته اند. به بیانی دیگر می توان گفت بانکوک شهری است که تقریبا بر روی آب بنا نهاده شده. اما مشکل اصلی، پیش بینی بالا آمدن سطح آب تا ۵ سانتیمتر در سال است. با این اوصاف ممکن است بانکوک در سال ۲۰۲۵ میلادی ۵۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر در آب مستغرق شده باشد!

در خصوص تور تایلند و قیمت تور تایلند نیاز به راهنمایی دارید؟ مشاوره کاملا رایگان توسط همکاران ما. همین حالا با ما تماس بگیرید.

آژانس مسافرتی سپید گشت ۰۲۱۸۸۸۰۸۱۱۸

برچسب ها :
,
این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید
Print This Post Print This Post

در خصوص سفر به تایلند سوالی دارید؟ با لبخند پاسخگوی شما عزیزان هستیم

پاسخ به تمامی سوالات شما در خصوص سفر به تایلند، تورهای مسافرتی، اطلاعات و رزرو هتل، ویزا، اقامت و هر آنچه که برای سفر نیاز دارید .
آژانس مسافرتی و جهانگردی سپید گشت با 15 سال سابقه درخشان و با کادری مجرب آماده پاسخگویی و ارائه خدمات مسافرتی به شما هموطنان عزیزمان است. هدف ما چیزی نیست جز خلق بهترین خدمات و جلب رضایت کامل مسافران. منتظر شنیدن صدای شما هستیم.

پیشنهاد می کنیم این مطالب را مطالعه کنید

مشاوره کاملا رایگان، همین حالا تماس بگیرید! پاسخ به سوالات شما در خصوص تور، ویزا و هتلتماس با ما